Jaki Wallbox do domu?

W dzisiejszym świecie samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to nic dziwnego- technologia idzie do przodu, a poruszanie się autem zasilanym na prąd jest dużo tańsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, współczesne samochody elektryczne nie ustępują osiągami tym spalinowym. I choć niektórzy podchodzą do tego rozwiązania sceptycznie, warto zainteresować się tematem, aby zobaczyć, że jazda takim samochodem to czysta przyjemność. Jeśli zastanawiasz się jak naładować auto elektryczne w domu we Wrocławiu i jakie urządzenie wybrać do tego celu, przeczytaj poniższy artykuł. 

ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowanie w domu

Niezaprzeczalną zaletą samochodu elektrycznego jest fakt, że możesz naładować go w swoim domu, jeśli tylko wyposażysz się w stosowne urządzenia. Jest to ogromna oszczędność czasu- możesz zapomnieć o jeżdżeniu do punktu ładowania, lub w przypadku tradycyjnego samochodu- na stację paliw. Zrobisz to szybko i sprawnie nie ruszając się z domu! Oczywiście możesz naładować swoje auto z normalnego gniazdka elektrycznego, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ cała procedura będzie trwała bardzo długo, nawet kilkanaście godzin. Wynika to z faktu, że gniazdko elektryczne nie ma wystarczającej mocy aby szybko naładować baterię samochodu. Jakie zatem są inne opcje?

Wallbox jako świetna alternatywa

Możesz zdecydować się na rozwiązanie jakim jest domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ( Wrocław ), czyli tak zwany Wallbox. Jej koszt nie jest najniższy, ale inwestycja może okazać się bardzo opłacalna. Przy jej użyciu jesteś w stanie naładować samochód znacznie szybciej. Korzystanie z tego urządzenia jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla osób posiadających dom z garażem lub podjazdem. Czas ładowania można skrócić nawet pięciokrotnie. Zatem jaki Wallbox wybrać do domu? Przeanalizuj poniższe właściwości:

  • Moc działania– urządzenia te oferują różną moc działania – od około 6 do nawet 22kW. Oczywiście dokonując wyboru musisz wziąć pod uwagę maksymalną moc, jaką przyjmie Twoje auto. Kupowanie sprzętu o większej mocy nie ma sensu, gdyż nie zostanie ona wykorzystana. 
  • Usługa montażu– jest to kwestia, którą nie powinieneś zajmować się samodzielnie. Montaż Wallbox Wrocław nie jest zadaniem łatwym i powinien być przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. 
  • Rodzaj gniazdka w samochodzie– przed zakupem zorientuj się, jaki rodzaj gniazdka posiada Twój samochód. Jeśli posiadasz auto z gniazdkiem typu 1 może być konieczne zastosowanie specjalnej przejściówki lub dedykowanego kabla. 
  • Dodatkowe funkcje– jeśli myślisz o kupnie takiego urządzenia, weź pod uwagę to, jakie inne funkcje posiada. Przydatną opcją może być łączenie się ładowarki z siecią Wi-Fi lub GSM. Dzięki temu, przy pomocy specjalnej platformy będziesz miał możliwość zarządzania stacją z telefonu, a co więcej będziesz miał pod kontrolą czas i koszty ładowania. Aplikacja poinformuje Cię również kiedy ładowanie zostanie zakończone. 
  • Długość kabla– najlepiej jeśli wybierzesz taki, który ma 5 metrów- jest to najbardziej uniwersalna długość, bardzo praktyczna w użyciu. 
  • Wieszak na kable– jest to drobiazg, jednak bardzo ułatwiający życie. Lepiej, żebyś nie najechał autem na kabel, który pląta się po ziemi. Dlatego dobrze jest wybrać takie urządzenie, które wieszak ma w standardzie, lub dokupić je osobno. 
  • Opcja integrowania z fotowoltaiką– jeśli chcesz, aby stacja korzystała z energii wytworzonej przez panele fotowoltaiczne, które posiadasz, sprawdź czy dany model posiada taką funkcję. 

Dlaczego warto ?

Rodzaje stacji ładowania samochodów elektrycznych są różne. Jednak warto wybrać taką, która będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb. Ładowarka do samochodu elektrycznego w domu to gwarancja wygody i niezależności. Pomaga zaoszczędzić Twój czas i pieniądze, zatem jest świetnym pomysłem jeśli posiadasz elektryczny samochód i cenisz sobie komfort użytkowania. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się, jeśli nie chcesz tracić już dłużej czasu na jeżdżenie do punktu ładowania lub czekać na naładowanie auta ze zwykłego gniazdka kilkanaście godzin.

Elwro-ev.pl zapraszamy do kontaktu – dobierzemy właściwe rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Ładowarki Wallbox Wrocław.

Zobacz także

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne na polskich ulicach. Nie ma w tym nic dziwnego. Ich coraz korzystniejsze ceny, niskie koszty utrzymania i całkowity brak emisji szkodliwych gazów sprawiają, że coraz więcej osób się na…

Czytaj więcej

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje oraz ładowarki do samochodów elektrycznych służące do ładowania pojazdów EV są doskonałym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę deficyt ogólnodostępnych stacji. Charakteryzują się przede wszystkim prostotą obsługi, eleganckim wyglądem i bezpieczeństwem użytkowania. Domowa stacja ładowania samochodu…

Czytaj więcej