Ładowarki do samochodów elektrycznych

Ładowanie pojazdu elektrycznego w domu jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas na dojazd do stacji ładowania samochodów elektrycznych. Do użytku domowego zostały zaprojektowanie niewielkie, wiszące ładowarki do samochodów elektrycznych, dzięki którym można z łatwością naładować auto, na przykład Wallbox w garażu. Co więcej, mogą one także być przeznaczone do korzystania przez większą liczbę odbiorców.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Niektóre stacje powstały z myślą o użytku domowym, a inne przeznaczone są do użytku publicznego. Ładowarka samochodu elektrycznego –  do użytku publicznego przeważnie odznacza się większą mocą, a co za tym idzie krótszym czasem ładowania. Znaleźć je można w lokalizacjach o sporym natężeniu ruchu, czyli przy centrach handlowych, autostradach i parkingach. Komercyjne ładowarki do samochodów elektrycznych są w stanie szybko naładować pojazd, natomiast w warunkach domowych wykorzystuje się stacje o wiele wolniejsze, gdyż pojazd wówczas na czas ładowania można pozostawić na noc. W gospodarstwach domowych zastosowanie znalazła naścienna domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych czyli Wallbox. Zatem – jak i gdzie naładować samochód elektryczny ?

Domowa ładowarka samochodu elektrycznego

Pojazdy elektryczne mają już na wyposażeniu przenośną ładowarkę, jednak ma ona niewielką moc i podłącza się ją do gniazdka 230 V. Niestety taki sposób ładowania jest wolny. Lepszym rozwiązaniem jest ładowarka Wallbox, która charakteryzuje się wyższą mocą, nawet do 22 kW. Taka ładowarka jest zasilana prądem jednofazowym o moc od 3,6 do 7,4 kW albo trójfazowym o mocy od 11 do 22 kW.  Każda stacja ładowania samochodów elektrycznych w domu posiada swoje parametry, trzeba koniecznie porównać jej z możliwościami posiadanego samochodu. Należy pamiętać, że zgodnie z wymogami większości producentów urządzeń na naszym rynku należy zlecić i wykonać profesjonalny montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych ( Wrocław ) czym zajmuje się elektryk z uprawnieniami. Jest konieczne do zachowania gwarancji producenta, dobry fachowiec po instalacji urządzenia wykona również pomiary Wallbox, których wyniki przekaże w formie raportu inwestorowi.

Czym jest Wallbox?

Wallbox to domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych, która (tłumacząc z języka angielskiego), oznacza „ścienną skrzynkę” i z pewnością właśnie ją przypomina. Taka naścienna stacja, swoim działanie przypomina publiczną wersję, aczkolwiek jest o wiele mniejszych rozmiarów, do tego montuje się ją na ścianie. Wallbox jest często określany jako: „ładowarka” aczkolwiek wcale nią nie jest, gdyż nie zamienia on napięcia przemiennego AC na stałe DC. Zazwyczaj takie urządzenie wykorzystywane jest jako garażowa stacja ładowania, która jest sprzętem pasywnym, czyli pośredniczącym pomiędzy instalacją budynku, a pojazdem elektrycznym. Jej zadaniem jest udostępnienie prądu elektrycznego z instalacji domu przy pomocy gniazdka albo kabla, uwzględniając standard komunikacji z samochodem elektrycznym. Stacja ładowania samochodów elektrycznych w domu znacząco zwiększają wygodę użytkowania pojazdu. Są to sprzęty bardzo funkcjonalne i wysoce bezpieczne. Spora moc urządzenia skraca znacząco czas ładowania auta. Co ważne, stacje mogą być wyposażone w czytnik RFID, który zabezpieczy sprzęt, przed korzystaniem z niego przez osoby niepowołane. Dzięki wyświetlaczowi można kontrolować wszelkie parametry ładowania.

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych- cena

Domowa stacja ładowania samochodu cena zależna jest od paru czynników. Na jej wysokość wpływa przede wszystkim moc stacji. Im jest ona wyższa, tym cena również wzrasta. Ważny jest również rodzaj stacji, czy ma być to model przenośny, czy może ma być to stacja domowa podłączona do prywatnej instalacji elektrycznej. Na koszt takiej inwestycji oddziałują również dodatkowe opcje stacji. Innowacyjne produkty mają możliwości podłączenia do sieci GPS czy Wi-Fi. Ostatnim czynnikiem wpływającym na cenę stacji jest sam montaż. Jeżeli chodzi o montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych najlepiej oczywiście skorzystać z usługi profesjonalisty ( Elektryk ). Cena domowych stacji zaczynaj się od około 2 tysięcy. Zapraszamy do kontaktu, oferujemy profesjonalny montaż i pomiary Wallbox. 

Zobacz także

Jaki Wallbox do domu?

W dzisiejszym świecie samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to nic dziwnego- technologia idzie do przodu, a poruszanie się autem zasilanym na prąd jest dużo tańsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, współczesne samochody…

Czytaj więcej

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne na polskich ulicach. Nie ma w tym nic dziwnego. Ich coraz korzystniejsze ceny, niskie koszty utrzymania i całkowity brak emisji szkodliwych gazów sprawiają, że coraz więcej osób się na…

Czytaj więcej

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje oraz ładowarki do samochodów elektrycznych służące do ładowania pojazdów EV są doskonałym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę deficyt ogólnodostępnych stacji. Charakteryzują się przede wszystkim prostotą obsługi, eleganckim wyglądem i bezpieczeństwem użytkowania. Domowa stacja ładowania samochodu…

Czytaj więcej