Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje oraz ładowarki do samochodów elektrycznych służące do ładowania pojazdów EV są doskonałym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę deficyt ogólnodostępnych stacji. Charakteryzują się przede wszystkim prostotą obsługi, eleganckim wyglądem i bezpieczeństwem użytkowania. Domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego , Wallbox pozwoli naładować pojazd w wygodny sposób w przydomowym garażu, natomiast przenośna ładowarka samochodu elektrycznego daje dostęp do energii nawet podczas podróży.

Profesjonalnie wykonana instalacja do ładowania samochodów elektrycznych jest gwarantem bezawaryjnej pracy urządzenia, stąd tak ważne aby wykonał ją doświadczony elektryk .

Czy domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych jest faktycznie przydatna?

Specjalna stacja ładowania samochodów elektrycznych daje przede wszystkim wyższą moc, wykorzystywaną do naładowania pojazdu, z tego względu zwiększa się komfort użytkowania auta elektrycznego. Oprócz tego samochód ładowany jest szybko i przy tym bezpiecznie. Ładowarka samochodu elektrycznego w postaci stacji to urządzenie montowane w większości przypadków na ścianie garażu, tam, gdzie będzie do niego swobodny dostęp. Jest to tak zwany Wallbox, który jest niezwykle potrzebny, aby w pełny wykorzystywać wszelkie możliwości, jakie dają pojazdy wyposażone w sporej pojemności akumulatory. Domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego – Wallbox montowany na ścianie to niewielka skrzynka o ładnym designie, która nie tylko skutecznie pełni swoją funkcję, ale również dobrze prezentuje się na ścianie garażu. To sprzęt nieoceniony dla wszystkich właścicieli aut elektrycznych, dzięki takiej stacji podłączony do ładowania pojazd przez noc zostaje naładowany do pełna, dzięki czemu jest przygotowany do jazdy już rano.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru stacji ładowania?

Ładowarki do samochodów elektrycznych różnią się od siebie parametrami, a urządzenie należy dobrać w ten sposób, aby było kompatybilne z danym modelem auta.

  • Moc dostępna w miejscu montażu stacji- stacja nie może mieć większej mocy od możliwości instalacji, gdyż może wówczas nastąpić przeciążenie sieci.
  • Rodzaj gniazdka w pojeździe- przed wyborem stacji należy sprawdzić rodzaj gniazdka w samochodzie, na rynku dostępne są uniwersalne stacje typu 2.
  • Moc stacji oraz szybkość ładowania-  istotne jest także dobranie mocy stacji ładowania do mocy ładowarki, jaka znajduje się na wyposażeniu samochodu.
  • Rodzaj stacji- stacja może posiadać fabryczny kabel czy też gniazdo. Polecanym rozwiązaniem jest stacja do ładowania samochodów elektrycznych z gniazdem, gdyż dzięki niemu można ładować dowolny model pojazdu elektrycznego, należ jedynie posiadać odpowiedni kabel do danego rodzaju samochodu. 
  • Długość kabla- kabel powinien być na tyle długi, aby pozwalam na wygodne ładowanie auta, niezależnie od tego jak jest ono ustawione. Dostępne kable mają 3 albo 5 metrów, z pewnością lepiej zdecydować się na ten dłuższy, wówczas nie będzie miało znaczenia czy auto jest zaparkowane tyłem czy przodem.
  • Dodatkowe opcje- stacje ładowania samochodów elektrycznych mają na wyposażeniu wiele dodatkowych funkcji. Można do nich zaliczyć: autoryzowanie przy użyciu RFID, podłączenie stacji do sieci GSM cz Wi-Fi.

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych- cena

Domowa stacja ładowania samochodu cena jest bardzo różna, w zależności od danego modelu i jego parametrów. We Wrocławiu, przenośne ładowarki samochodowe można zakupić już od 2 tysięcy, natomiast domowe stacje ładowania pojazdów to droższa inwestycja. Wiele zależy przede wszystkim od posiadanego rodzaju pojazdu. Urządzenia występują w wielu wariantach mocy, od 3,7 do 22 kW, oczywiście im wyższa moc, tym osiąga się krótszy czas ładowania. Wersje podstawowe są znacznie tańsze, od tych z dodatkowymi funkcjami. Cena stacji do ładowania może wynosić od około 5 tysięcy do nawet parunastu tysięcy złotych. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu zapewnia Elwro-ev.pl. więcej informacji pod numerem telefonu 511800971.

Zobacz także

Jaki Wallbox do domu?

W dzisiejszym świecie samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to nic dziwnego- technologia idzie do przodu, a poruszanie się autem zasilanym na prąd jest dużo tańsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, współczesne samochody…

Czytaj więcej

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne na polskich ulicach. Nie ma w tym nic dziwnego. Ich coraz korzystniejsze ceny, niskie koszty utrzymania i całkowity brak emisji szkodliwych gazów sprawiają, że coraz więcej osób się na…

Czytaj więcej