Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne na polskich ulicach. Nie ma w tym nic dziwnego. Ich coraz korzystniejsze ceny, niskie koszty utrzymania i całkowity brak emisji szkodliwych gazów sprawiają, że coraz więcej osób się na nie decyduje. To szczególnie dobre rozwiązanie dla mieszkańców dużych miast. Tu najłatwiej znaleźć stację do ładowania samochodów elektrycznych. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań dla posiadania auta elektrycznego mieszkając na wsi lub w małym miasteczku. Coraz częściej i tutaj można znaleźć stację ładowania samochodów elektrycznych. Wiele osób decyduje się na ich montaż również na prywatnych posesjach. 

We Wrocławiu oferujemy kompleksową usługę montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych, tel. 511800971

Własna stacja ładowania samochodów elektrycznych

Wiele osób kupuje samochód elektryczny kierując się niskimi kosztami jego utrzymania. Takie auto nie wymaga regularnego tankowania , a jedynie podłączenia do domowej stacji ładowania samochodów elektrycznych. Cena takiego urządzenia zależy od jego mocy i funkcji. Jeśli nie mamy zbyt szerokich wymagań i chcielibyśmy jedynie doładowywać prywatny samochód domową stację ładowania samochodów elektrycznych  możemy nabyć już za nieco ponad 2 tysiące złotych. To niewielki koszt w porównaniu z comiesięcznymi wydatkami na paliwo. W ofertach firm specjalizujących się w sprzedaży ładowarek samochodów elektrycznych znajdziemy również takie, które kosztują ponad 100 tysięcy złotych. Większość z nich jest jednak przeznaczona do działalności zarobkowej. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie autami elektrycznymi, taka inwestycja z całą pewnością szybko się zwróci. 

Prosty montaż i użytkowanie

Ładowarki do samochodów elektrycznych kojarzą nam się przede wszystkim z prądem, którego wiele osób się obawia. W tym przypadku nie ma jednak najmniejszych powodów do zmartwień. Każda z ładowarek, niezależnie od mocy czy ceny, jest w pełni bezpieczna i odporna zarówno na czynniki zewnętrzne jak i niepożądane uszkodzenia. Prosta, domowa stacja ładowania samochodu ( Wrocław ) może być samodzielnie zamontowana w wybranym przez nas miejscu. Nie potrzeba do tego celu żadnych specjalnych uprawnień ani umiejętności. Jeśli jednak wybierzemy jeden z bardziej skomplikowanych modeli i chcielibyśmy maksymalnie wykorzystać wszystkie jego funkcje, warto poprosić o pomoc w instalacji urządzenia specjalistę. Domowa stacja ładowania samochodu elektrycznego  wymaga dostępu do prądu o określonej mocy. Powinna być również umieszczona w miejscu łatwo dostępnym. Firma Elwro-ev.pl posiada w sprzedaży modele Wallbox , które możemy zawiesić na ścianie garażu i po prostu rozpocząć ich użytkowanie. 

Kto powinien zainwestować w stację ładowania samochodów elektrycznych? Posiadanie domowej stacji ładowania samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety mieszkając w bloku nie zawsze posiadamy garaż lub miejsce, w którym moglibyśmy umieścić taką stację. Dlatego w wielu miejscowościach można znaleźć ładowarki do samochodów elektrycznych. Gminy inwestują w nie chcąc pokazać swoje proekologiczne działanie. Również w miejscach takich jak hotele, galerie handlowe czy duże firmy nie może zabraknąć stacji ładowania samochodów elektrycznych.  Z chęcią korzystają z niej zarówno pracownicy jak i klienci tych wszystkich miejsc. Duże e, eleganckie hotele czy galerie handlowe powinny traktować ładowarki do samochodów elektrycznych  jako absolutny must have. Często to od ich obecności zależy decyzja klientów o wyborze usług danego obiektu. Jest to również dobry sposób na dodatkowy zysk i przyciągnięcie uwagi. Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych może znacząco zwiększyć zyski hotelu nawet jeśli obiekt nie pobiera żadnych opłat za samo ładowanie samochodu. Właściciel pojazdu zapłaci natomiast za nocleg a często również kolację w restauracji czy usługi SPA. Wallbox Wrocław – profesjonalny montaż na terenie miasta, zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także

Jaki Wallbox do domu?

W dzisiejszym świecie samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to nic dziwnego- technologia idzie do przodu, a poruszanie się autem zasilanym na prąd jest dużo tańsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, współczesne samochody…

Czytaj więcej

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje oraz ładowarki do samochodów elektrycznych służące do ładowania pojazdów EV są doskonałym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę deficyt ogólnodostępnych stacji. Charakteryzują się przede wszystkim prostotą obsługi, eleganckim wyglądem i bezpieczeństwem użytkowania. Domowa stacja ładowania samochodu…

Czytaj więcej