Szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych – Wallbox !

Samochody elektryczne rozwijają się w zawrotnym tempie. W związku z tym, że częściej mówi się o byciu ekologicznym i państwa promują wizję „zielonego ładu”, to również producenci pojazdów starają się wbić w ten trend i produkują samochody elektryczne. BMW, Opel, Toyota, Tesla czy Skoda to jedne z najbardziej popularnych marek tego typu samochodów elektrycznych. Owszem, nie trzeba tankować takiego pojazdu na stacji benzynowej, jednak zamiennikiem tego znanego sposobu jest ładowanie pojazdu. W jakich miejscach możesz naładować taki samochód? Czy jesteś skazany na ładowanie pojazdu na specjalnej stacji, czy też możesz robić to domowymi sposobami? Stacja ładowania samochodów elektrycznych w domu ? Co to jest Wallbox ? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz dzięki naszemu artykułowi. Zapraszamy!

Gdzie mogę naładować mój samochód elektryczny?

Stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych to miejsce, w którym możemy podładować nasz pojazd. Pod koniec 2020 roku mieliśmy w Polsce około 180 takich stacji, a w związku z coraz większym popytem na auta elektryczne, liczba publicznych stacji będzie rosła. 
Niestety, ładowarki do samochodów elektrycznych nie są darmowe. Samochody potrzebują różnego czasu naładowania, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ładowanie pojazdów odbywa się za pomocą prądu stałego bądź prądu przemiennego. Auta o zdecydowanie większych akumulatorach będą potrzebować dłuższego czasu ładowania. Gdy posiadamy pojazd, który ma mniejszy akumulator np. Nissana Leaf 40 kWh, to czas ładowania takiego pojazdu będzie krótszy, niż takiego, który ma większą moc. Jeżeli nie chcemy korzystać z ładowania pojazdu poprzez publiczną stacje ładowania, to świetną alternatywą będzie korzystanie z ładowarek dostępnych na stacji LOTOS i w ramach programu „Niebieski szlak” . Podładujesz swój pojazd do 80% baterii w 30 minut, za jedyne 24 zł. 

Czy stacje ładowania samochodów elektrycznych są dostępne tylko w wielkich miastach?

Niestety, zdecydowana większość – stacje ładowania samochodów elektrycznych są na chwilę obecną skoszarowane w większych miastach, z racji tego, że takie samochody świetnie się nadają do pokonywania krótkich tras i posiadacze takich aut mieszkają przeważnie w miastach, jednak z racji coraz większej popularności tego typu pojazdów, na pewno będą pojawiać się w mniejszych miastach. Jeżeli masz problem z dostępnością takiej stacji, to świetnym rozwiązaniem jest kupienie stacji na wyłączność. Domowa Stacja Ładowania Samochodu Elektrycznego – za jej sprawą można ładować pojazd na własną rękę. Poniżej prezentujemy wartościowe rozwiązania, dzięki którym będziesz mieć takie rozwiązanie tylko dla siebie.

Czy można podładować samochód elektryczny domowymi sposobami? Oczywiście, że tak!

Jeżeli chcesz posiadać możliwość ładowania pojazdu na własność, to domowa stacja ładowania samochodów jest świetną opcją.  Wallbox – szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych  pozwalająca na naładowanie samochodu elektrycznego, jak i hybrydowego. Dzięki niemu możesz naładować samochód w domu czy biurze. To bardzo małe urządzenie, co sprawia, że nie zajmuje wiele miejsca i jest alternatywą dla publicznej stacji ładowania samochodu, a jego cena nie jest ogromna, bo ładowarka Wallbox 22 kW kosztuje około 3000 zł. Oczywiście, są też mniejsze ładowarki, np. Wallbox  3,7 kW .

Kolejnym rozwiązaniem jest montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych, chociaż trzeba powiedzieć, że do korzystania z niej warto posiadać spory kawałek terenu, by ją przechowywać. Jeżeli masz duże podwórko i cenisz sobie wygodę oraz przede wszystkim stać Cię na to, żeby wydać ok. 30 tys. zł, to jest to rozwiązanie dla Ciebie.Ładowarki do samochodów elektrycznych charakteryzują się wieloma parametrami, jak i ceną. Jeżeli nie chcesz być zależy od stacji, to warto mieć pod ręką Wallboxa, Jakie rozwiązanie jest najlepsze? To są sprawy bardzo subiektywne i jest to uzależnione od tego, jak długie trasy pokonujesz. 

Zobacz także

Jaki Wallbox do domu?

W dzisiejszym świecie samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to nic dziwnego- technologia idzie do przodu, a poruszanie się autem zasilanym na prąd jest dużo tańsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, współczesne samochody…

Czytaj więcej

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej powszechne na polskich ulicach. Nie ma w tym nic dziwnego. Ich coraz korzystniejsze ceny, niskie koszty utrzymania i całkowity brak emisji szkodliwych gazów sprawiają, że coraz więcej osób się na…

Czytaj więcej

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Domowe stacje oraz ładowarki do samochodów elektrycznych służące do ładowania pojazdów EV są doskonałym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę deficyt ogólnodostępnych stacji. Charakteryzują się przede wszystkim prostotą obsługi, eleganckim wyglądem i bezpieczeństwem użytkowania. Domowa stacja ładowania samochodu…

Czytaj więcej